81-844 Sopot ul. Armii Krajowej 95/1A · tel.fax:+48 551 01 35 +48 602 251 791

opptrojmiasto@wp.pl · musial_opptrojmiasto@wp.pl · punkt-konsultacyjny@wp.pl

oferta

PPK oferuje konsultacje prowadzone przez psychoanalityka. Konsultacja może pomóc osobie myśleć o tym co dzieje się w jej życiu, być może w okresie kryzysu jaki przeżywa. W rozmowie z psychoanalitykiem konsultowany może uzyskać lepsze rozumienie natury swojego problemu. Konsultacja może także doprowadzić do decyzji o podjęciu psychoanalizy lub terapii psychoanalitycznej. Konsultacja sama w sobie może być pomocna. Psychoanalityk oceni co byłoby odpowiednim następnym krokiem dla osoby konsultowanej. Jeśli zaleci terapię - zaproponuje osobę terapeuty.

Konsultacja prowadzona jest przez psychoanalityka, któremu asystuje terapeuta mogący ewentualnie prowadzić dalszą terapię. W przypadku zgłoszenia osoby w wieku poniżej 18 lat pierwsze spotkanie odbywa się z samymi rodzicami. Możliwa do podjęcia psychoterapia ma charakter długoterminowy z częstotliwością 2-3 sesji w tygodniu.

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz się umówić na konsultację, w rozmowie przez telefon lub w mailu byłoby dobrze nakreślić powody szukania pomocy oraz zaznaczyć dotychczasowe próby radzenia sobie, takie jak psychoterapia czy wizyty u psychiatry lub inne formy. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo punkt-konsultacyjny@wp.pl . Pobierz formularz zgłoszeniowy.

KOSZTY

W uzasadnionych przypadkach opłata za terapię lub psychoanalizę uwzględnia finansowe możliwości pacjenta. Przewidujemy wariant pełnej opłaty oraz wariant opłaty dla osób z niskimi dochodami i osób czasowo bez dochodów. Koszt konsultacji wynosi 120 zł. Koszt terapii zostaje ustalony podczas rozmowy z terapeutą.

NADZÓR MERYTORYCZNY I KONSULTACJE

prowadzi Maciej Musiał – psychoanalityk szkoleniowy tymczasowy Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i terapeuta szkoleniowy i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Zespół PPK stanowią certyfikowani psychoterapeuci Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, absolwenci szkolenia Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej Trójmiasto: Alina Szabłowska, Janusz Stanek, Danuta Barszcz, Anna Konopacka-Rogowska, Oskar Zięba, Robert Tomaszewski oraz psychoterapeuci PTPP: , Beata Lewandowska, Emilia Jurewicz, Joanna Kozaka. Współpracujemy z lekarzami psychiatrami.

 

PPK pracuje w oparciu o zebrania kliniczne i nadzór superwizyjny. Osoba konsultowana może być skierowana nie tylko do terapeuty personelu PPK, ale również w przypadkach uzasadnionych względami merytorycznymi lub organizacyjnymi do terapeuty PTPP lub psychoanalityka PTPa.

Strefa PPK

Szkolenia

Teksty naukowe

O nas

Psychoanaliza

Aktualności

Audio-Wideo

Konferencje